Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

NA TÉTO STRÁNCE NAJDETE PŘÍBĚHY, KTERÉ BY NEMĚLY BÝT ZAPOMENUTY


MOLY
Občas po mě někdo chce příběh našeho svěřence a Moly srdcervoucí příběh i pro otrlejší má. Jednoho tropického dne minulého týdne byla přivázána a opuštěna, ve velmi vysokém stadiu březosti s mističkou na vodu o obsahu tak 2 dcl. Uvázaná byla pod předními tlapkami, tak aby se opravdu nemohla ani hnout. Nechtěla, nebo asi ani nemohla chodit. Byla zesláblá a vyhublá. Její krásné, veliké, smutné oči měly výraz - "Už nechci žít!" (a to jsem si myslela, že takový výraz mívají jen psi ve filmech i když ono to spíš jako hrůzostrašný film celé vypadalo). Druhý den byla stále apatická, nechtěla žrát, naštěstí alespoň pila. V noci porodila 4 štěňata o které neměla sílu se postarat a ta nepřežila. Její bříško prozrazovalo, že ještě není konec a tak jsem jí převezla na veterinární kliniku HKVet, kde dostala infuzi, byla jí odebrána krev a díky tomu, že se po "kapačce" její stav zlepšil, byla operována. Ani dalších 6 štěňátek, která ve svém nitru nosila, se nepodařilo zachránit. Moly byly odebrány při tomto zákroku reprodukční orgány a nezbývalo než čekat. Pár hodin po operaci se Moly probrala a začala se psát další (z celého srdce věřím, že šťastnější) kapitola jejího života. Druhý den po operaci byla propuštěna z veterinární kliniky a dnes, ani ne týden po zákroku je Moly plná života a i přes své zkušenosti plná lásky k lidem. Její přístup je pro mne svědectvím, jak veliká je psí duše a jak VELKÉ je odpouštět a mít rád.
Díky Moly!

Příběh Moly pokračuje:
Moly bohužel není zkoušena jen bezcitnými lidmi, ale ani příroda k ní není laskavá a tak se více jak týden po zákroku její křehké tělo začalo bránit. Moly včera v podvečer začala krvácet. Vzhledem k tomu, že krvácení rychle zesilovalo a stejně tak rychle Moly ztrácela sílu, byla převezena opět na veterinární kliniku HKVet spolu s fenkou mojí devítileté dcery, která se ač cvičena k záchranně životů lidských včera v noci stala zachránkyní života Moly jako dárce krve. Moly byla ihned ošetřena, pan doktor se pokusil lokálně zastavit krvácení. Moly, která po velké ztrátě krve vysílením upadala do bezvědomí dal infuzi a Copinky krev. Přesto se její stav příliš nelepšil. Ráno lékaři přistoupili k reoperaci. Tou se konečně krvácení podařilo úplně zastavit. Moly dostala další infuze a  byla umístěna do kyslíkového boxu. Jen potřebovala další krevní transfuzi. Na řadu přišel další dárce krve, Coudy. I Coudy čeká v našem útulku na nový domov. Molynku jsem v kyslíkovém boxu viděla a přesto, že ještě z daleka nemá vyhráno, její stav se výrazně zlepšil. Věřím, že  je velká bojovnice a teď už chce i ona tuhle bitvu o nový život vyhrát.
Těší mne, že Copak a Coudy pomohli k  záchraně Molynčina života.

 

 

BOHUŽEL PO PĚTI LETECH MÁ MOLINKY PŘÍBĚH DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ:

AKUTNĚ SHÁNÍME POMOC PRO MOLINKU!!!

 

Darujeme hodným a trpělivým lidem asi 10-ti letou fenku křížence jménem Moly, která si ve svých prvních letech života prošla doslova „psím peklem“… Asi v pěti letech byla nalezena svázaná do kozelce a v pokročilém stadiu březosti u plotu útulku ve Smiřicích, kde takto trpěla nejméně dva dny v hrozných vedrech a bez vody. Poté, co ji paní Edita - provozovatelka útulku zuboženou našla, porodila mrtvá štěňátka a sama se také vydala na cestu do „psího nebe“, ze které ji nakonec odvolaly zpět mezi živé šikovnost, obětavost a péče, jak lékařů, tak paní Edity.

Její příběh dojal jednu paničku s pánečkem, kteří se rozhodli, že jí ukáží, jak se žije správný psí život. Dovezli si domů ustrašenou, asociovanou psí slečnu, která měla lysiny a nemocnou kůži nejméně na jedné třetině těla. Trpělivostí a péčí z ní udělali psí dámu. Tím, že jí ukázali, jak úžasné je dostávat pravidelnou a dobrou stravu, mít svůj vlastní hřejivý pelíšek a jak je příjemné hlazení a drbání (toho se nemůže nabažit dodnes), tak se na paničku fixovala tak, že nesnesla, aby někam odešla bez ní. Toto dává najevo hlasitým brečením a snažením se prokousat čímkoliv. Páneček před rokem zemřel a panička se musela přestěhovat z domečku s dvorečkem do panelákového bytu. Nyní začala mít panička zdravotní problémy a musí navštěvovat lékaře, kam nemůže s sebou vzít její psí přítelkyni a ta to těžce nese, dává to dostatečně najevo a jejich spolubydlící pro to nemají pochopení…

Proto prosíme, zda se najdou pro tuto hodnou fenku, která má ráda děti a ostatní zvířata, a která nesnáší samotu a nese si s sebou nějaké pozůstatky z předcházejícího života, např. bojí se mužů, je hodně lekavá, bojí se hluku a hlasité hudby, ráda se toulá… hodní lidé, nejlépe důchodci, kteří by ji poskytli klidný domov.

TOPlist